Skip Navigation Links
Kezdőlap

Európai Hulladékcsökkentési Hét Beszámoló

Európai Hulladékcsökkentési Hét 2018. november 19-23. 

Iskolánk Ökoiskola, amelyhez nagyban hozzájárult az is, hogy az Aggteleki Nemzeti Park területén élünk és zöld övezetes iskolaépületben tanulunk. Csak akkor kerül elszállításra sok családból az elektronikus és száraz elem hulladék, ha mi a gyermekeket megérintve felhívjuk rá a figyelmet. A PontVelem Okosprogramban is részt veszünk és négy helyszínen gyűjtjük a szárazelemet. Meghirdettük a gyűjtést tanulóink családjai, szomszédjai, barátai és a tantestületünk felé, hogy a megadott időintervallumban hozzák be otthoni elromlott elektromos hulladékaikat. A hétfői napot azzal kezdtük, hogy a szívükre helyeztem a Csökkentsük együtt a hulladékot PP-t, melyet az Önök honlapjáról letöltöttem. A másik témában pedig újra hasznosítható játékokat, szélkerekeket, tárolókat készítettünk pet palackokból és kupakokból, csokoládés papírokból pedig virágcsokrot. A hét folyamán folyamatosan zajlottak a különböző tevékenységek. Mindent, amit már használtunk az iskolában, összeraktunk és egy csodaszép tantermi dekoráció (ún. cserepes virág) született, konzervdobozból pedig bádogembert készítettek a tanulók. Két interaktív foglalkozást is tartottunk ebben a témában, amely egy rövid PP-t vetítést, és egy szelektáló interaktív játékot tartalmazott külön az alsó tagozatos és felső tagozatos csoportoknak. A pénteki napot kiállítással és összegzéssel fejeztük be. Nagyon lelkesek voltak a tanulóink, pedagógusaink és nem utolsó sorban a szülők is.

 

2018-10-16 08:47